Що таке колоноскопія та як вона проходить  Колоноскопія – не лише дієвий метод діагностики. Це процедура, яка використовується для скринінгу рака кишківника. Проходити колоноскопію потрібно за призначенням лікаря, а також із періодичністю, яку рекомендує МОЗ України. Що ж таке колоноскопія та як її проводять?

  Для чого робити колоноскопію

  Колоноскопію проводять з метою отримання інформації про стан кишківника. За допомогою спеціального приладу з камерою лікарі можуть проникнути в кишківник і дослідити його. Під час обстеження видно структуру органа, наявність новоутворень, стан слизових оболонок та інші патологічні зміни. Тому колоноскопія й досі залишається золотим стандартом діагностики захворювань кишківника.

  Показання та періодичність оглядів

  Колоноскопію призначають у таких випадках:

  • постійні закрепи;
  • підозра на кишкову непрохідність;
  • кровотечі кишківника;
  • постійний біль у животі, підозра на гастрит та виразку;
  • новоутворення та пухлини шлунково-кишкового тракту.

  У межах онкоскринінгу населення рекомендовано проходити колоноскопію кожні 5 років після 50 років.

  Чи потрібно готуватися до колоноскопії

  Лікарі рекомендують підготуватися до обстеження:

  • Не приймати їжу в день процедури.
  • Напередодні випити спеціальні препарати для очищення кишківника. Можна поставити клізму.
  • За 1-2 дні до обстеження не вживати важку їжу та продукти, які сприяють накопиченню газів.
  • Не вживати препаратів заліза та активоване вугілля за 1-2 дні до процедури.

  Отримайте у вашого лікаря додаткові рекомендації щодо підготовки до колоноскопії та з'ясуйте, які препарати потрібні саме вам.

  Як проходить колоноскопія

  Іноді слово “колоноскопія” може налякати. Насправді процедура проходить досить швидко та легко. Відгуки пацієнтів після неї досить позитивні.

  Обстеження триває в середньому 20-30 хвилин. Під час процедури пацієнт лягає на кушетку на бік. За потреби застосовують місцеве знеболювальне або проводять колоноскопію під наркозом.

  Лікар вводить колоноскоп до заднього проходу пацієнта. Щоб розширити кишку, подається повітря. Прилад з камерою проходить по всій довжині кишківника, а зображення передається на монітор. Поступово лікар оглядає всю внутрішню поверхню органа.

  Де зробити колоноскопію

  Колоноскопію в Україні можна зробити в приватних клініках і державних медичних закладах. Для процедури необхідне направлення лікаря. Ціна на колоноскопію в Києві та регіонах може відрізнятися.

  Обирайте клініки, де співвідношення ціна/якість оптимальні. Так, у “Клініці Варта” в Києві колоноскопію проводять на сучасному обладнанні згідно міжнародних протоколів. Обстеження роблять лікарі з багаторічним досвідом роботи. Щоб дізнатися, скільки коштує колоноскопія, телефонуйте за номерами, вказаними на сайті.