Молитва Иверской иконе Божией Матери

Празднование Иверской иконы происходит 25 февраля и 26 октября, во вторник Светлой седмицы (12 февраля и 13 октября по старому стилю).

О чем молятся иконе Божией Матери «Иверская»: молятся об утешении в бедах, скорбях и печалях; об исцелении недугов душевных и телесных; об умножении плодородия земли; при пожарах.

Наш телеграмм канал в котором каждый вечер в 19:07 выходить крутой гороскоп на завтра

подписаться

Иверская икона Божией Матери

 

Молитва иконе Богородицы «Иверская»

О Пресвятая Дево, Мати Христа Бога нашего, Царице Небесе и земли! Вонми многоболезненному воздыханию душ наших, призри с высоты святыя Твоея на нас, с верою и любови покланяющихся пречистому и чудотворному образу Твоему. Се бо, грехми погружаемии и скорбьми обуреваемии, взирающе на Твой образ, яко живей Тебе сущей с нами, приносим смиренная моления наша. Не имамы бо ни иныя помощи, ни инаго предстательства, ни утешения, токмо Тебе, о Мати всех скорбящих и обременённых! Помози нам немощным, утолй скорби наша, настави на путь правый нас заблуждающих, уврачуй болезненная сердца наша и спаси безнадежных, даруй нам прочее время жития нашего в мире и покаянии проводити, подаждь христианскую кончину и на Страшнем Суде Сына Твоего явися нам милосердая Предстательница, да всегда поем, величаем и славим Тя, яко благую Заступницу рода христианскаго, со всеми угодившими Богу, во веки веков. Аминь.