Молитва Псковско-Печерская иконе Божией Матери «Умиление»

Празднование Псковско-Печерской иконы «Умиление» происходит 3 июня, 6 июля, в 7 Неделю по Пасхе, 8 сентября, 20 октября ( 21 мая, 23 июня, 26 августа, 7 октября по старому стилю).

О чем молятся Псковско-Печерской иконе «Умиление»: молятся об исцелении от беснования; о защите от иноплеменных и междоусобной брани.

Наш телеграмм канал в котором каждый вечер в 19:07 выходить крутой гороскоп на завтра

подписаться

Псковско-Печерская икона Божьей Матери «Умиление»

 250px Umilenie

Молитва Псковско-Печерской иконе Богородицы «Умиление»

О Преблагословенная Дево Богородице Владычице! Мати всех страждущих и болезнующих сердцем! Страны нашея и града Защитнице! Обители Псково-Печерския красото и славо! Призри на нас смиренных, обремененных грехи многими, отягченных скорбьмй и печалями, и с сокрушением и слезами взирающих на пречистый лик Твой, в чудотворней иконе явленный. Сохрани от всякаго зла святую обитель сию, юже преподобный Корнилий со старцы Марком и Ионою Тебе вручи и всех в вере и надежде подвизающихся в ней. Спаси и град сей, и вся люди, правоверно живущия и к Тебе прибегающий, от нашествия иноплеменных, от всякаго страха и труса, от мора и глада, от злых человек и всяческой скорби. Приникни к нам милосердием Твоим, яко ликом Твоим Божественным любезно приникла еси к ланите Богомладенца. Согрей нас дыханием Твоея любве и никогда же отступай от нас, ни в сей жизни, ни в будущей, да чающе Твою всесильную Материнскую помощь, сподобимся безбедно доити вечныя жизни и прославлять Небеснаго Отца и Сына и Святаго Духа, в Троице славимаго Бога, во веки веков. Аминь.