«Утоли моя печали» — молитва Пресвятой Богородице перед ее иконой

Празднование  иконы «Утоли мои печали» происходит 7 февраля (25 января по старому стилю).

О чем молятся иконе «Утоли мои печали»: молятся об избавлении от скорбей и печалей; при обуревании сердца греховными страстями в отчаянии; при телесных болезнях; при расслаблении, параличе.

Для вашего удобства мы создали телеграмм канал в котором каждое утро в 7:07 выходить крутой гороскоп на сегодня

подписаться

Икона Божьей Матери «Утоли мои печали»

utoli moya pechali 1

 

Молитва Пресвятой Богородице перед иконой «Утоли моя печали»

Молитва 1 

«Надеждо всех концев земли и рабам Твоим (имена), Ты, Пречистая Дево, Госпоже Богородице, утешение наше! Не гнушайся нас, грешных, на Твою бо милость уповаем. Угаси в нас пламень греховный и покаянием ороси изсохшая сердца наша, очисти ум наш от греховных помыслов; приими воздыхание от души и сердца мольбу Ти приносящих. Буди о нас Ходатаица к Сыну Твоему и Богу, и укроти ярость Его праведную Матерними Твоими молитвами. Душевныя и телесныя язвы исцели, Госпоже Богородице, утоли болезни душ и телес, утиши бурю злых нападений вражеских; отъими бремя грехов наших и не остави нас до конца погибнути. Ты бо ecu возведение человеческому роду, в печали скорая Помощница. Мати истинная Христа Бога нашего, помогай нам, грешным рабам Твоим, всегда, ныне и присно и во веки веков. Аминь».

Молитва 2

«Надеждо всем концем земли, Пречистая Дево, Госпоже Богородице, утешение наше! Не гнушайся нас грешных, на Твою бо милость уповаем: угаси горящий в нас пламень греховный и покаянием ороси изсохшая сердца наша: очисти ум наш от греховных помыслов: приими мольбы, от души и сердца со воздыханием Тебе приносимыя. Буди о нас Ходатаица к Сыну Твоему и Богу, и отврати гнев его Матерними Твойми молитвами. Душевный и телесныя язвы исцели, Госпоже Владычице: утоли болезни душ и телес: утиши бурю злых нападений вражеских, отими бремя грехов наших, и не остави нас до конца погибнути, и печалию сокрушенная сердца наша утеши, да славим Тя до последняго издыхания нашего. Аминь».